Дискусії, обговорення статей Поштова адреса, телефони Інформація про журнал
Останній номер Номери минулих років Готуються до друку Автори статей Конкурси публікацій Передплата та представництва Вимоги до статей
Українська мова English

 

ІIІ Національний конкурс публікацій
на теми керамології, гончарства, кераміки
«КеГоКе – 2009»

VII номінація:

Краща публікація із окремими сюжетами
на теми керамології, гончарства, кераміки
в Україні

Критерії оцінювання:
1. Наявність вперше опублікованих керамологічних матеріалів.
2. Фаховість висвітлення проблем керамологія, гончарства.
3. Фахове атрибутування опублікованих керамологічних матеріалів.
4. Використання сучасної керамологічної термінології.
5. Популяризація керамологічних знань.



Підгора Володимир, Ханко Остап.
Камінний спалах: Петро Печорний: Кераміка і графіка.

– К.: Видавець Остап Ханко, 2006. – 316 с.

Книга є підсумком майже десятилітньої мистецтвознавчої праці, розпочатої заслуженим діячем мистецтв України Володимиром Підгорою, продовженої й завершеної мистецтвознавцем і керамологом Остапом Ханком. Досліджено різноманітні аспекти творчості відомого сучасного українського мистця, народного художника України, завідувача кафедри монументально-декоративного розпису і кераміки Київського державного інституту декоративно-ужиткового мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука Петра Печорного, який своєю оригінальною творчістю суттєво збагатив національну кераміку. Подано біографічні відомості про життя та творчість Петра Печорного. У частині альбому «Горнило творчого буття (кераміка): йдучи незвіданими стежками» зроблено акцент на його діяльності як кераміста, чиї оригінальні мистецькі образи втілено в шамотній пластиці, майоліці, фаянсі, порцеляні, теракоті.
Вагомий обсяг займають «Додатки», що містять коротку підбірку публікацій до 75-ліття мистця, відгуки з виставок, віншування, бібліографію публікацій кераміста та публікацій про нього в наукових виданнях і періодиці, перелік гончарних та графічних творів Петра Печорного, малюнків, реєстр виставок, на яких експонувалися твори художника, та список музеїв України, в яких зберігаються його роботи. Подано також космографічний, географічний, родовий та іменний покажчики. Книгу проілюстровано фото глиняних виробів Петра Печорного.



 

НА ПОЧАТОК

| ПОТОЧНИЙ № | МАЙБУТНІ № | КОНКУРСИ | ПЕРЕДПЛАТА | АВТОРАМ | ДИСКУСІЇ | КОНТАКТИ | ПРО ЖУРНАЛ |

© Інститут керамології — відділення Інституту народознавства НАН України
© Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному